Architekt Kaucký - Zeleň v novém ÚP nebude. "Zeleň je něco, co zbyde, když si nevíme rady."

12.04.2013 15:52

 

 
Pokud by měl někdo pochyby o naprosto jednoznačném odmítnutí Metropolitního plánu, posílám jeden odstavec rozhovoru s Kauckým a odkaz na celý rozhovor. Kaucký je skutečně jako tvůrce ÚP strašně nebezpečný. Pomáhal jsem kdysi Ivanu Dejmalovi s čímsi v Ústí v době, kdy tam K. projektoval nový most. Už tehdy byl stejně arogantní jako dnes. Lidé se mu tehdy snažili vysvětlit, že by jim stačil obyčejný městský most, který by respektoval veřejný rozměr a velikost města. Kdo by chtěl věřit jeho blábolu o veřejném prostoru, nechť si zajede do Ústí nad Labem a zkusí přejít ulici kolem jeho mostu. K. znehodnotil několik hektarů veřejného prostoru a přitom nepotěšil ani řidiče, protože most naprojektoval přímo do skály a tak cesta z mostu končí prudkou zatáčkou, proti níž je Barrandovský most jako podle pravítka.
 
* LN Šlo by to přiblížit na nějakém konkrétním příkladu? Když mám dnes v územním plánu nějaký park klasifikovaný jako „veřejná zeleň“, tak co se s ním stane ve vašem novém plánu?
Kaucký: V našem plánu se z něj konečně stane zase „park“, protože „zeleň“ v tom plánu vůbec nebude. „Zeleň“ je něco, co nikdo neví, co je, o co se nikdo nestará a co nikomu nepatří. Zeleň je něco, co zbyde, když si nevíme rady. Budeme se snažit pojmenovat věci opět tradičními názvy. Ulice bude ulice, a ne komunikace.

Zdroj:https://www.lidovky.cz/roman-koucky-strach-z-noveho-je-v-cesku-chorobny-fuk-/design.aspx?c=A120723_184028_ln-bydleni_ter

Ještě bych rád písemně jeho výrok, že zákony a vyhlášky jej vůbec nezajímají, že kdyby je dodržoval, nový ÚP by vůbec nevznikl. Asi začnu chodit na schůze Hudečka a Kauckého s nahráváním - co výrok, to perla. Jako třeba, že nesnáší slovo veřejná vybavenost a že s ní v novém ÚP počítáno nebude.

 

—————

Zpět